CHLORELLA SP. (species)

Publikované v kategórii: Články

Chlorella species je jedinečný kmeň chlorelly vypestovaný v Českej republike v laboratórnych podmienkach. Riasa pestovaná v uzavretom systéme a v našich zemepisných  podmienkach je zárukou čistoty a prospešnosti pre náš organizmus.

Je nutné zdôrazniť, že riasy patria medzi najstarších obyvateľov našej planéty. V mnohých štúdiách je táto zelená riasa často označovaná ako ideálny potravinový doplnok. Úplne pochopiť význam chlorelly pre zdravú výživu človeka predpokladá zoznámiť sa aj s jej dávnou históriou. Táto jednobunková rastlina pripomína samotné počiatky osídľovania našej planéty živými organizmami. Z energie slnka a z minerálov vo vode dokázala syntetizovať a vo svojom miniatúrnom tele - veľkosti červenej krvinky - ukladať veľmi komplexné produkty nutné k svojmu prežitiu a rozmnožovaniu.

Chlorella obsahuje nenapodobiteľnú pôvodnú harmonickú zmes vitamínov, minerálov, bielkovín, vlákniny, stopových prvkov a špeciálnych látok (chlorofyl, karotenoidy, Chlorella rastový faktor -CGF- a ďalšie), ktoré sa v prírode tvorili tisíce rokov.

 

Ďalšou významnou vlastnosťou chlorelly je živinové zloženie jej biomasy. Obsahuje okolo 50% bielkovín pripomínajúcich svojim aminokyselinovým zložením proteín živočíšneho pôvodu.

Pozrime sa teraz na niektoré zložky biomasy bližšie. Napríklad počtom vitamínov sa chlorella radí medzi multivitamínové doplnky. Nie však v zmysle ich absolútneho množstva, ale predovšetkým pre ich vzájomné zastúpenie a využiteľnosť.

Jedna kapsula obsahuje:

Aktívne látky

množstvo

aktívne látky

množstvo

Vitamín B

11,8 mg

Vápnik

230 mg

Vitamín B2

4,4 mg

Železo

70 mg

Vitamín B3

21,9 mg

Mangán

14 mg

Vitamín B5

1,3 mg

Zinok

11 mg

Vitamín B6

2,8 mg

Meď

4 mg

Vitamín B12

0,8 mg

Kobalt

0,5 g

Vitamín H (biotín)

0,03 mg

Isoleucin

2,01 g

Kyselina listová

4,2 mg

Lucin

4,74 g

Vitamín E

29,8 mg

Lysin

3,59 g

Vitamín C

65,5 mg

Methionin

1,34 g

Betakarotén

105 mg

Phenylalanin

2,67 g

Fosfor

1200 mg

Threonin

2,52 g

Draslík

870 mg

Tryptofan

0,80 g

Síra

600 mg

Valin

3,45 g

Horčík

300 mg

Chlorella rastový faktor

2,5 OD/g/L

Nájdeme tu všetky vitamíny B-komplexu. Ten spoločne s kyselinou pantoténovou a biotínom priaznivo pôsobí na stav kože a kožných derivátov - vlasov a nechtov. Užívatelia chlorelly často práve tieto účinky pozorujú ako prvé.

 

Chlorella ďalej obsahuje veľké množstvo rastlinných farbív - karotenoidov. Betakarotén je najvýznamnejším z nich. Je nielen prekurzorom vitamínu A, ale i uznávaným antioxidantom a tiež antikarcinogénom. Minerálne látky sú ďalšou cennou zložkou tejto riasy. Chlorella je skutočným darom prírody so širokým využitím najmä pre ľudí s nepravidelnou alebo jednostrannou stravou, pre ľudí s nadváhou, pri zvýšenej fyzickej či duševnej záťaži, v rekonvalescencii, pre seniorov a podobne. Pri dlhodobom užívaní sa stáva aj účinným prostriedkom prevencie.

 

CHLORELLA RASTOVÝ FAKTOR - CGF

CGF je skratkou anglického Chlorella Growth Factor, čo znamená Chlorella rastový faktor.Je to najúčinnejšia zložka riasy. Obsahuje voľné aminokyseliny, vitamíny, minerálne a iné priaznivé látky, z ktorých niektoré neboli vedcami ešte stále identifikované. Zistené účinky CGF sú však pozoruhodné. Podporuje regeneráciu tkanív, predovšetkým delenie a rast buniek. V detstve dokonca zrýchľuje celkový rast a vývoj organizmu. Posilňuje schopnosť likvidovať cudzorodé baktérie a má pozitívny vplyv na celkovú obranyschopnosť ľudského tela. Celkovo môžeme povedať, že CGF má úžasnú schopnosť liečiť ľudské telo.

POSILNENIE ĽUDSKEJ IMUNITY

CGF svojim pôsobením na ľudský organizmus stimuluje tvorbu bielych krviniek a ich zvýšenú aktivitu proti cudzorodým látkam. Týmto spôsobom prirodzene zvyšuje obranyschopnosť ľudského tela bez akýchkoľvek vedľajších účinkov, pretože CGF len umožňuje nášmu telu lepšie využiť jeho prirodzené schopnosti. Pri aplikácii CGF je dokonca možné dosiahnuť výborné výsledky pri prevencii nádorových ochorení, pretože významne zvyšuje odolnosť tela proti rakovinovým bunkám. Pri pravidelnom užívaní CGF sú dosahované lepšie výsledky i pri samotnej liečbe týchto ochorení.

Českú mikronizovanú chlorellu nájdete v našich produktoch EUNIKÉ : Silver, Green, Blue, Red, Yellov,
 

 

Tags: Chlorella
comments powered by Disqus